Zdrowie

Subskrybuj RSS - Zdrowie

Warsztaty Makrobiotyczne "ŻYCIE BEZ CHORÓB" Katowice 03.04.2016

Warsztaty Makrobiotyczne "ŻYCIE BEZ CHORÓB" Katowice 03.04.2016

Obrazek użytkownika Bart

Teoria makrobiotyki i starożytnej filozofii Wschodu oraz nauka praktycznej znajomości kuchni makrobiotycznej.

Makrobiotyka to sztuka zdrowia i długiego życia, to styl i filozofia w jaki sposób chcemy przeżyć życie. W węższym znaczeniu to specyficzny sposób odżywiania pokarmem nieprzetworzonym, w pełni witalnym i zrównoważonym energetycznie, pochodzącym z naturalnych i lokalnych upraw. Osoby odżywiające się stale makrobiotycznie są praktycznie odporne na wszystkie choroby.

AMAZAKE słodkie desery z brązowego ryżu, kaszy jaglanej lub owsa

AMAZAKE słodka ambrozja

Obrazek użytkownika Bart

Czy to tajne zaklęcie jakiegoś czarnoksiężnika? Zimno... A może okrzyk drużyny sportowej zagrzewający do walki? Cieplej... Czy to imię jakiejś słodkiej księżniczki z japońskiej Mangi? Cieplej, ale to jeszcze nie to... Amazake lub Amasake to wykwintny deser stworzony według receptury niczym z księgi czarnoksiężnika, dający energię niczym bojowy okrzyk mistrzowskiej drużyny i słodki niczym uśmiech małej księżniczki...

Czego uczy nas dieta Gandhiego?

Czego uczy nas dieta Gandhiego?

Obrazek użytkownika Bart

Mahatma Gandhi to postać, której przedstawiać raczej nie trzeba. Wielki przywódca Indii znany z tego, że poprowadził swój naród do uwolnienia się spod władzy brytyjskiej bez rozlewu krwi oraz ze swoich słynnych głodowych protestów. Niewiele osób jednak wie, że Mahatma Gandhi interesował się różnymi sposobami odżywiania i testował je na sobie.

Filozofia Yin-Yang

Obrazek użytkownika Bart

Nie dalej jak dwa dnie temu wiele Pań obchodziło, jak co roku 8 marca, Dzień Kobiet, natomiast dziś podobno jest Dzień Mężczyzn. Te dwa, bądź co bądź, święta to wspaniała okazja do refleksji na temat tych dwóch, różnych, przeciwstawnych a jednocześnie przenikających się wzajemnie, energii: żeńskiej i męskiej lub patrząc głębiej yin i yang. Świat materialny złożony jest z dualizmów - różnych rodzajów energii o opozycyjnym charakterze jak np. zimne-ciepłe, ciemne-jasne, kwaśne-zasadowe, wewnętrzne-zewnętrzne itd.